Праздник Купала, 2015 07 04. Мелітополь, Кам’яна могила.

З мого погляду свято Івана Купала є найбільш харизматичним святом літа. Цікавим та привабливим для всіх возрастів, культур та народів. Тим більш що його аналоги зустрічаються у білорусів, сербів, болгар, поляків, чехів, іспанців, німців, австрійців, англійців. Традиційне свято присвячене сонцевороту – зміні протяжності дня з літа на зиму, тобто сучасному дню сонцестояння 22 червня. Святкується воно в ноч з 23 на 24 червня. Але за Григорианським христянським календарем є свято Івана Хрестителя, святкується воно з 6 на 7 липня. Вже як релігійне свято.
В Мелітополі цього року основна подія відбувалась 4 липня 2015 року в районі Кам’яної могили біля міста Мелітополя, саме там відбулось святкування Івана Купала в старих народних традиціях.
Кам’яна могила – вид з верхівки на музей та на вхід до археологічної пам’ятки.
Почався цей день об 11:00 з старту роботи алеї майстрів, торговців і ремісників. Біля входу до музею Кам’яна могила. Зручно та комфортно в тіні розташувались столики майстрів мехенді (тату хною), аквагрим і плетіння афрокосічек, ярмарка виробів автентичного мистецтва та рукоділля. Відкривається ручна точка.
Так, а де ж водичка? Пити хочеться, а кіоска немає. А ну точно, є ж джерело трохи далі. Або кофейна машина.
Зручна тінь в якої комфортно та спокійно можна було обрати для себе сувеніри та пам’ятки.
Так, так – навіть зброю. Скифську або схожу. Жіночка чимось нагадала індиянку-скво.
О 15:00 почала працювати лицарська точка. Ой не можу я позаздрити лицарям-аніматрам – билися вони по-справжньому. Гучні сильні удари та втомлені обличчя. Втім як же красиво! Браво! Після бою – обов’язково братання.
Це мабуть я прослухав, або ж все таки саме це – спалення Марени. Вона трохи попручалась а потім зайнялась. То й добре – негативні емоції, думки та події – це був ваш символичний кінець! Віва ла віта!
Тут початок.
А тут сам процес.
Поруч із вогнищем продовжувались тренування стрільців. Абралетники та лучники мали можливість перевірити свої сили. Навіть маленьки приймали участь під пильним поглядом тренерів.
Кого тут тільки не було:
Жінки-індиянки? Чи все ж таки вона скиф? …так, так, це знов вона.
Лицарі. Тефтонські. Мабуть.
Українські козаки! Це вже точно. Перевіряв сам )
Ну ось, це вже точно скіф. А поруч опудало Марени. Й охоронці.
Знов індиянці? Знали б Ви як він натурально виглядав. Хоча одяг трохи не автентичний, але відчуття таке, що він прямо зараз приїхав до нас з Америки 100 літньої давнини. Або навіть більше.
Ну це вже точно. Кільт. Шотландія. Ціла родина? Знов дуже автентично. Але ж я знаю його. Вони трохи ближче. Не з Шотландії.
Були навіть… але це зовсім інша історія!
Впродовж години, у 16:00 розпочався конкурс з призами, змагання на спритність і силу та інша розважальна програма для всіх бажаючих. Показовий виступ спортивного клубу “Сейко”, секції Ушу і багато іншого.
Ось навіть такі цікаві ігри з м’ячем. Знов молодь попереду!
Цікава рогата коняка, чи не так? Втім хоча й виглядає дуже натурально, цей предмет нашому дуокорну не подобався – роги заважали. Він мотав головою описуючи ними ефектні кола. Але це не дуже заважало бажаючим сфоткатись поруч. Деякі отримали ляпаса ними по своій цікавій макитрі!
Як тільки день пішов до завершення, сонце замаячило під обрієм, почало сутеніти, біля 20 години, розпочалось основне дійство свята – подяка чотирьох стихій. Запалювання купальца. Тут й стрибки через багаття, й вогняне шоу, хороводи навколо багаття, силові змагання.
Нарешті під закриття свята о 22:30 відбулась Братина. Красиво!
Не зважаючи на закінчення офіційної частини – народ ще досить довго стрибав через багаття. Погода дозволла, настрій також, взагалі не було видно жодного сумного обличчя. Це добре!
Для тих хто щось забув або не знав або не зміг подолати свої лінощі, а зараз не може подолати заздрість – не все пропало – у вас ще єє рік до ноого святкування літнього свята в Мелітополі. Не забувайте свої почуття, нагадуйте собі, та приводьте друзів. Жоден телевізор або монітор не може бути порівняний з щорічним святом Івана Купала. А на наступний рік запам’ятайте: місце проведення Купала – поле навпроти центрального входу заповідника “Кам’яна могила”.
Втім якщо дуже кортить, можу вас ще раз порадувати – відбудеться ще одне святкування. Свято Івана Хрестителя дуже скоро (ура!), відбудеться в селі Орлове Мелітопольського району 6 липня 2015 року.