Думки. (21.10.2015)

Читати лекції протягом дня це щось неописуєме. Не просто важко – це вимотує в нуль – 12 годин безперервної інтенсивної роботи мізків та голосу. Акторська майстерність також, поки сили є.

Але коли є віддача від роботи то втома хоча б не без позитиву – втома вже вдома дає приємне відчуття на душі.

Втім приємне не в цей раз, хоча віддача була – як у гаубиці.

На занятті з “Основ технології виробництва” заговорили про енергетичний ринок, про енергоносії, та про газ. А там і питаннячко про Сирію з’явилось. Ну як не відповісти. Власне відповідаю, а питання усе з’являються й з’являються, потрібно відповідати все далі і далі. Тут дехто починає шукати якісь виправдання насильству в Сирії та Україні (при чому говорить що пацифістка – мов треба було просто віддати усю територію України, просто не воювати й здатись), й поглиблює дискусію все дальше в “края невідомі”. А далі вже зовсім цікаво – ця, така “м’яка опозиція” цієї дівчини, перетворюється в звичайну конспірологію: ну Америка мовляв бомбила ж Югославію, чому ж росії не можна бомбити й Сирію й, проміж строк, Україну, й взагалі все! Знайомо? Все занавес. Це ж жінка. В неї діти. Немолода – в дитинстві вона встигла побачити кінець радянського союзу. А в її голові, виявляється, він й зараз живий й тхне звідси. Але вона ж вчитель!

Починаємо розбиратись з логікою, яка в її голові поєднала Сирію та Югославію, виявляється що більше ніж поверхневих знань про конфлікт 90-их там нічого немає. Лише юридичні колізії про Мілошевича “як він класно говорив на суді”, взяті з росіянської вікіпедії. Про його злочини їй невідомо зовсім нічого – вона дуже дивується, як вперше чує, коли я розповідаю про причини війни в Югославії, про Сребреницю, про марш бросок рфії на Приштину. Але. Розумію що ця справа марна, й те що в тій голові ніколи не зміниться. І “ніколи” – це скоріш за все не метафора. Це вирок. Ще раз – це вчитель! Заочниця що працює в школі.

Розмова була довга й як завжди жаліюсь що не записував. Ну хоча б на диктофон. Але то вже таке. Гадаю цю радянщину яка виправдовує будь які катування та жахи з боку рфії, в той же час звинувачує Україну в розв’язанні війни проти рф на своїй території (як вам таке трактування?), в усіх можливих злочинах винні саме лише американці, які “всюди лізуть” й українці, які пішли “найомниками захищати Україну” (хоча хлопчика з площі в Слов’янські не згадували, але все інше було), а головне ця голова не помічає своєї ненависті й расизму, свого бажання руйнувати й забирати гроші звідки це тільки можливо – бачить лише наслідки але не причини як злочинець спротив того кого він щойно пограбував.

І ось що я гадаю – ці люди будуть завжди обирати наволоч яка обіцяє когось знищити та зруйнувати їх опонентів, відродити “совок” та дати можливість воювати й брехати про те що війна не ведеться. Вони вміють це робити – не помічати своїх злочинів. А скінчиться це лише тоді коли вони підуть з нашого світу. Хоч кудись. В гіршому віку з часом в інший світ. А поки ще будуть ненавидіти й руйнувати все чого торкаються.

 

Поділитись в:
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *