Проект парку та пішохідної алеї по вул. Леніна

 Я хочу продовжити тему, яку почав у цій статті. Ту статтю я писав, коли проект тільки з’явився у моїй голові. Він тільки з’явився і вже був оформленний, оскільки я знав чого хочу, як це буде виглядати. Але словами не дуже вдало можна описати, переконати чи заразити ентузіазмом іншу людину, котра далека від цього. Проміжок часу від написання першої та цієї статті я присвятив перенесенню моєї фантазії з голови на матеріальний носій. Начебто незабагато роботи, але треба було кропотливо, з педантизмом проробити бажанний вигляд. За допомогою того, що отримано, я намагаюсь показати як це буде виглядати. Авжеж бажано, щоб при кінцевій реалізації цього проекту все виглядало як було задумано.

     Велике дякую розробникам такої комп’ютерної програми як Sketch up [1]. Не знайшлось людей, котрі змогли б мені допомогти намалювативигляд вулиці та парку. Тому мені самому потрібно було щось робити з цим. І кому як не мені потрібно зробити візуалізацію цього проекту. Так би мовити з перших вуст. Тільки, можливо, потім знайдуться прихильники. Як я вже зазначав, мені допомогла програма Sketch up від компанії Trimble. В цілому це була для мене знахідка. Я не вмію малювати і не знайшов людей з такими здібностями, і тому вона стала мені в пригоді. Отже я рекомендую для всіх, кто має ідею пов’язану з інтер’єром, міським плануванням та ін. сферами пов’язаними з геопросторовим розміщенням користуватись цією програмою.

     Не буду сильно вглиблюватись у процес розроблення 3D моделі майбутнього вигляду вулиці. Скажу, що це схоже на те якби ви малювали на папері і вам би  одразу підказували розмір відрізку. Додайте до цього , що це відбувається у 3D. Короче кажучи: беріть та експерементуйте.

7

     Повернусь до свого проекту. Він полягає у тому, щоб змінити вул. Леніна, шляхом створення пішохідної алеї та парку. Так, саме пішохідної алеї. Це створить гарне місце для відпочинку, плюс додайте до неї парк, який стане на місце ТЦ “Фуршету” та будівлі колишнього заводу “Старт”.

3

     План парку не дуже мудрований. Алеї, котрі ділять парк на 4 рівні сектори, сходяться у його середині. На цьому місці, я планую розмістити пам’ятник (тема для іншої статті). По всій довжині паркової алеї будуть встановлені лавки, поруч з котрими треба вмонтувати урни для сміття. Дерева та кущі  – невід’ємний атрибут будь – якого парку. Вони будуть розташовані поруч з лавками створюючи тінь та затишок. У 4 секторах, у їх центрах розмістити альтанку (бесідку). Поруч з ними дерево. Можна у всіх 4 секторах пасадити різні дерева. Це дозволить розрізняти їх між собою. Наприклад, хочеш назначити комусь зустріч і кажеш: “Зустрічаємось біля Дубової бесідки”. А ця людина може запропонувати свій варіант: “Краще біля Івової”. Тобто такий маленький нюанс, а як він може зробити парк яскравішим та цікавішим і полегшити орієнтацію у просторі. Крім таких дерев – показчиків також посадити у цих секторах й інші дерева, але не багато, щоб не створювати подобу ліса. На створення вигляду цих секторів (а саме концентрація дерев) мене надихнули, я знімав узори з університетських поселень у США. Доречі, поруч розташовуються корпуси МДПУ ім. Б. Хмельницького. Одна сторона цього парку буде прилягати до філогічного факультету. Близько розташовані соціально-гуманітарний факультет і головний корпус – треба тільки трошечки пройтись.

2

     Тепер прокоментую пішохідну алею. Мене надихнули старі вулиці європейських міст. Її потрібно викласти бруківкою. Аскетичні та “спартанські” лавки замінити накшталттих, тих які розташовані у парку ім. Горького (алея). Алея задумувалась як пішохідна і тому транспорту нема ходу. Щоб забезпечити непроникність транспорту, убезпечити пішоходів від ненавмисного і не дуже проїздів треба встановити загороджувальні стовпчики. Короткі, низькі, близько розташовані один від одного та вмонтовані у бруківку, вони зроблять проїзд через алею неможливим.

5

     Щодо тієї “тумби” на якій стояв Ленін. Ця “тумба” мозолить очі, так і просить, щоб на неї встановили щось актуальне. Наприклад (хоча інші варіанти я не вважаю гідними, особливо Екатерину ІІ) Дмитра Доцова  – поборника справжнього націоналізму (“В цій книзі хочу усталити поняття українського націоналізму, так як я його розумію. А розумію його не як ту чи іншу програму, не як відповідь та завдання нинішнього дня, (і тому хай не розгортає цієї книги той, хто шукатиме в ній аргументів за тією чи іншою «орієнтацією», партійною «програмою» чи формою правління), — лише як світогляд.”) і противника провансальства, “гречкосійства”, “кашоїдства” та “поборників шлункових потреб” (Не буду пояснювати, що це означає, оскільки стаття не про це. Просто візьміть і прочитайте “Націоналізм”) [2]. Пам’ятник Дмитру Донцову буде стояти на цій “тумбі” та тримати в руці … Хоча ні, потім. Це тема для іншої статті (щодо пам’ятника на перехресті алей у парку, то ні, ви не вгадали – там не буде пам’ятника С. Бандері:)). І ще одне. У зв’язку з пішохідною алеєю може назріти питання (а воно таки буде): “Де нам проїхати, кляті ви фантазери!”. А відповідь проста: “Панове, є такі вулиці як Свердлова та Костенка. Так ось по ним ви зможете проїхати. А щодо убогості їх дорожнього покриття, то це гарна причина відремонтувати його.”

     Якщо казати про зміну назви вулиці Леніна на якусь іншу, то я пропоную назвати її колишньою дореволюційною назвою – вул Бульварна або дати нову – вул Д. Донцова.

4

      Отже, що ми маємо на виході: пішохідна алея викладена бруківкою до якої прилягає парк. Все це розташовується в центрі міста поряд з навчальними закладами (ще школа номер 25). Плюс можна зробити пішохідною ділянку на вул. Чернишевського, яка прилягає до сходів, які ведуть до пл. Перемоги. Розміри такої ділянки співпадатимуть з шириною сходів. У результаті цього утвориться пішохідна зона починаючи з площі Перемоги, яка переходить у сходи, потім йде відрізок вул. Чернишевського, далі –  головний корпус МДПУ, потім та сама пішохідна алея і парк. Все це створює чудову інфраструктуру для відпочинку. У місті стане, що показувати (декількома визначними місцями більше), воно стане привабливіше, трохи скине з себе дохлий та понурий скелет індустріального минулого. Жителям міста стане на декілька причин менше для скарг і на декілька причин більше для того, щоб любити Мелітополь.

     P.S.: 3D модель цього проекту ще не дороблена до кінця. Далі буде (сподіваюсь на це)…

Посилання:

  1. SketchUP: The easiest way to draw in 3D. http://www.sketchup.com/
  2. Дмитро Донцов. Націоналізм
Поділитись в:
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *