Дякую кримським татарам, ви молодці-українці!

Джамала перемогла, перше місце!
Дівчинко, молодец, вітаю усіх Кримських татар з нашою перемогою!
 
Викажу й я свою думку.
Як же багато емоцій зранку в ФБ. Усі пов’язані з перемогою. Хтось скаже “перемогу України”, але я не погоджусь – перемогла саме Джамала. Перемогли Кримські татари. А українці програли.
Ще на референдумі в Нідерландах.
 
Кримські татари також українці, за державністю, але не за нацією. Українцям же чітко було сказано 6 квітня – “ви нічого не робите щоб бути незалежними, ви навіть українську не вивчаєте, то ви або росіяни, або прихильники путіна”. Це слова більшості яка поверталась з голосування на референдумі. І вони відображають те що думають в усьому світі про Україну. Татари вивчали, сам був свідком як друзі кримські татари в 2014 купляли українську літературу з великою повагою до України. А ви це робили?
А зараз перш ніж радіти, скажіть чим ви кращі за росіян? Чи то не ви саме колись казали “кримскіє татари отдали Крим, пусть сами за него і ваюют”?
Чи то не ви репостили “офшоргейт” бризкаючи ненавистю чисто по-руські? Чи то не ви ще досі не вивчили рідну мову, або зубами чіпляєтесь щоб її не використовувати? Чи не ви ловите та репорстите кожне слово про путіна та росію хоч в негативному ключі, але начхали на тих хто наближує перемогу тут? Чи розумієте ви яка поразка відбулась у нас з закриттям “Миротворця”? Чи не ви кричите про тарифи, але не про рівність усіх перед законом? Не ви кажете “всі ворують” саме тому що припускаєте це нормальним, просто хочете й самі припасти до “рибного місця”, й просто рівняючи усіх “під одну гребінку”? Чи не вам начхати на сусіда тому що .. да що завгодно?
 
Ви тягнете бурштин з землі, руйнуючи країну. Відмовляєтесь визнавати рф агрессором. Шукаєте шляхи як надурити митника, приторговуючи з окупованими територіями. Самі купуєте російські товари. Волаєте за скасування ваших валютних кредитів. Захищаєте відвертих злочинців, яких спиняє наша нова поліція. Вирубаєте ліс на заході України. Спілкуєтесь російською. Маєте по два паспорти щоб їздити “до Європи”. Продовжуєте співпрацю з рф. Приймаєте участь у “победобєсії”, навіть не розуміючи навіщо це робите.
 
Ви категорично не хочете створювати нормальне місце існування тут, поруч з Вами, але чомусь як діти дивуєтесь коли так же себе поводять обрані вами ж політики.
 
Ви поводите самі себе як руські в рф – окупанти у власній країні. Але їм це припустимо – у них імперія, а у вас національна країна. Яку ви так зневажаєте. Людей в якій ви вважаєте “чужими” для себе.
 
Ви таке чули від кримських татар? Ви знаєте що й у них різні політичні думки, але чи можете пригадати гучні скандали та чвари між ними? І пісня Джамали була саме про них. І перемога це саме для них. Не “примазуйтесь” – не заслужили. Так, ті, що поїхали на Майдан, волонтерят, пішли в Армію не заради грошей чи слави, а за-за принципів, тих хто змінився, та змінив своє відношення до інших, тих хто закликає єднатись, а не шукає різницю, атомізуючи українців. Хто принципово не бере хабарі, хто відмовляється від приниження інших, ніколи не одягає “корону” й ніколи не діє за принципом “я начальник, ти дурак”, не зважаючи на статус. Тих хто покинув власні домівки на сході, допомагає чим може й побачивши все принципово використовує лише українську. Таких людей також треба вітати з перемогою, але де ці люди? А де ви?
 
В Україні проживає кілька націй, Україна національна держава, але мало хто любить свою країну як кримські татари. Вони вчили мову, єднались, виходили на площу перед парламентом в Сімферополі, перші допомагали нашим військовим. Не боялися говорити про окупацію, почали блокаду. І не скубляться між собою, не виносять пилу з хати. А що зробили ви за два роки війни, як змінили своє відношення до України? Крім руйнівних егоїстичних справ та деструктивних дій по відношенню до інших? Чим ви в своїй рідній, національній країні, кращі за руських в їх імперії?
Поділитись в:
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *