До уваги, юридично легальне, але не точне визначення: Російська Федерація

Трохи дивує коли студенти кажуть “Росія”, маючи на увазі східного сусіда.
Пані та панове, маленьке, але дуже важливе уточнення, НЕ ІСНУЄ такої держави як “Росія”, є інше територіальне утворення що називається Російська Федерація.

Легально це утворення існує саме в формі федерації.

Ця федерація є синтетичним утворенням. Це точно НЕ є федерацією.

Це утворення, РФ, лише завдяки своїй попередній, окупаційній формі – надзвичайно кривавому СРСР, поки ще зберігає свій імперський статус. Але робить все по звичайному колу історії, невідворотно наближаючи свій розвал до природного стану окремих територіальних утворень. За яким принципом вони будуть формуватись поки ще рано говорити, маловірогідно що вони будуть чисто національними, як ті країни що відійшли від СРСР в 90-их. Це, як свого часу влучно охарактеризував З. Бжезинський – “чорна діра” з невідомими чинниками свого майбутнього існування.

Важливо одне – максимально позбавити це утворення руйнівних можливостей, до процесу її розділу на окремі об’єктні складові.

Й трохи з того, що вже класика геополітичної думки:

“Не можна передбачити, наскільки швидко може піти цей процес, проте ясно одне: процес піде швидше, якщо геополітична ситуація оформиться і стимулюватиме просування Росії в цьому напрямку, виключаючи інші спокуси. І чим швидше Росія рухатиметься в напрямку Європи, тим швидше суспільство, все більше долучається до принципів сучасності і демократії, заповнить «чорну діру» в Євразії. І дійсно, для Росії дилема єдиної альтернативи більше не є питанням геополітичного вибору. Це питання насущних потреб виживання.” З.Бжезинський, Велика Шахівниця, Глава 4: Чорна Дира.

55229C7150E76

Поділитись в:
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *