“Лондон проти усіх”

«Лондон проти усіх» – це назва однієї з пісень популярного англійського виконавця Oxxxymirona, зараз э дуже актуальною. 23 червня 2016 року на території Британії пройшов референдум на якому визначалося необхідність залишатися в лавах Євросоюзу. 51% учасників референдуму проголосували проти членства у ЄС. Після чого Британію почали атакувати як на політичному так і на економічному рівні. Багато українських аналітиків та експертів висловилися негативно, щодо такого рішення британського народу. Я хочу висловити свою думку з цього приводу.

606x340_336556 BrexitB

Перш ніж розбирати події сьогодення, потрібно трішечки поглибитися в історію. В період Середньовіччя Британія не виділялася з загальної картини країн Західної Європи.  Фактично навіть такого об*еднення як Британія не існувало зовсім. На Британському півострові існували окремі держави, які вели боротьбу між собою. Починаючі з періоду Нового Часу країни Британського півострова починають набирати силу. Нові географічні відкриття, контроль над «Північним шляхом» та створення сильного флоту, дозволили перетворити Британію в одну з наймогутніших держав Нового Часу.
Але могутність Британії не тільки військова чи економічна. Сама держава почала розвиватися не так, як більшість країн Західної Європи. Поки у інших країнах полихали вогнища інквізиції та Католицька Церква мала сильніший вплив на монархів та суспільство. Король Англії Генріх VIII у 1529 році розірвав відносини з Папою Римським та фактично підкорив інститут Церкви собі. Згодом Британія стане центром протестантизму та почне підтримували протестантські рухи по всій Європі. Саме до Британії будуть втікати різні вчені та мислителі, яких переслідувала Католицька Церква. Потім був створений один з перших аналогів Академії Наук у Європі та пройде технічна революція.

c6ce0e45-accb-3371-8128-edb854604f77

Ці факти я привів, для того, щоб продемонструвати особливий розвиток Британії. Вона фактично ніколи не була до кінця з країнами Західної Європи. Так сталося і зараз. Постає питання чи правильно зробила Британське Королівство покинувши ЄС?

На мою думку – так! Британія усе зробила правильно та Україні треба повчитеся у проведенні національної політики саме у британців. Чому я так вважаю? По-перше це економічний аспект. Британія має одну з найсильніших економік Європи та платить великий внесок у бюджет ЄС. Цікаво те, що внесок постійно зростає, що наносить економіці Королівства значну шкоду. Наприклад у 2014 році Девід Кемерон відмовився сплачувати додатковий внесок у розмірі 2,1 млрд доларів. Тобто економічна політика зіграла важливу роль у прийняття рішення на референдумі. Зараз багато аналітиків кажуть, що Британія зруйнує свою економіку та вказують на рекордне падіння фунту після референдуму. Я так не вважаю тому, що Британія залишила в країні національну валюту, яка до євро немає ніякого відношення. Просто через динамічні процеси, які проходять в Королівстві фунт  дійсно впав. Але я думаю що за 2 – 3 місяці національна валюта Британії знову поверне свої позиції.

ghghg
По друге це міграційне питання. Я вже родив публікацію, щодо проблем з міграцією у Європі. Стосовно Британії можна сказати, що виходячи з ЄС Королівство зможе себе захистити. Євросоюз нажаль не може зупини потік мігрантів з Близького Сходу та Африки через  неефективну міграційну політику. А саме мігранти становлять певну загрозу, для економічної та культурної середи країни. Треба зазначити, що через активізації тероризму, який дуже часто роблять радикальні ісламісти, захист кордонів є однією з ключових завдань безпеки.

По трете, я важчаю, що одним з ключових факторів виходу Британії з ЄС – є політично-культурний фактор. Британія довгий час була сильнішою країною у світі. Її називали «Імперія над якою ніколи не заходить Сонце», довгий час саме ця країна контролювала море та проводила колоніальну політику. Фактично Британію можна вважати колишню наддержавою, яка контролювала світ приблизно 300 років, а ЄС існує тільки з 1952 року. Тому внутрішній еліті, монархії та звичайному народу важко звикнути до того, що є хтось вище. Що є не тільки Британський парламент, але ще Європейський. Що потрібно звітувати, або хтось може ставити умови. Саме через прагнення національної самостійності так багато людей підтримало рішення виходу з ЄС. На мою думку це не погана тенденція.

inx960x640

Які тут можна зробити висновки? Я вважаю, що Британія зробила ризикований, але на даному етапі необхідний крок. В складній ситуації, яка сформувалося у світі кожна країна повинна думати за свої інтереси та інтереси свого народу. Україна повинна подивитися на цю ситуацію та зробити певний висновок. Я особисто не проти Європи, а навпаки за інтеграцію України в європейський простір. Але треба дивитися на розгортання міжнародних подій та робити правильні висновки. Можливо Україні достатньо стати членом НАТО та залучитися підтримкою США. Україна повинна брати досвід інших країн та розвиватися самостійно, а не чикати, що її хтось змінить.

Дякую за увагу. Слава Україні.

Поділитись в:
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *