Принципи чи гроші

“Якщо Ви не робите помилок – Ви нічому не вчитесь.”

(С) Сажнєв Михайло

“Не помиляються лише ті, хто нічого не робить.”

(С) Сажнєв Михайло

“Якщо б все було ідеальним, Всесвіту би не існувало.”

(С) Стівен Хокінг

Хочу повернутись до своєї теми яка досі не вирішена, а в деяких випадках навіть “наростила м’язи”. Тема приниження інших. Тема зловживання та паразитування. Тема суддів та митників, службовців та багатіїв. Тема нечесних робітників та хамовитих керівників. Тема хуліганського мислення та поведінки.

На написання цієї статті й на жорсткий стиль підштовхнула нахабна поведінка героїв з нижченаведеного відео, а також недавня репліка однієї ситої пики: “да что тьі мне рассказьіваешь, что у тебя денег нет”.

Стаття про тих хто в будь якій шпаринці бачить що “головне це гроші”. Різка стаття. Але я саме так про вас думаю. Якщо ви так себе ведете. Дочитайте до кінця, щоб зрозуміти. Дякую хлопцям з Куп’яновкі. Слава Україні!

А от вони не вірили. Нахабні пики, впевненість в безкарності, нібито чиновники, а без погонів та “корочок” – звичайний рекет. Бандити з ситими пиками та зверхнім відношенням. Вважають, що все залишилось як і раніше. Нічого не змінилось. Але не в Куп’яновці.

А тепер по суті.

Дуже часто доводиться чути що гроші це головне, що саме вони все вирішують, що правий той, у кого вони є і в житті, і в суді, і будь де. З цього витікає ставлення до багатих немов до панів, одночасно самоприниження та заздрість. Двомислення, яке вражає. Від якого хочеться триматись подалі. І так говорять та думають нібито звичайні люди. Ті хто не бачить в такій поведінці проблем. Вони вважають нормальним проігронувати злочин, через страх чи через власні злочинні погляди в яких “не пойман – не вор”.

А може треба задуматись про дуже прості речі – що для Вас більш важливо: гроші чи принципи? І якщо ці принципи є, чи вони суспільнотворчі, чи абсолютно егоїстичні. Задумались? Чи ні?

То давайте я поставлю декілька питань морально-етичного характеру.

Ви будете захищати слабшого?

Ви втрутитесь коли побачите несправедливість?

Ви боїтесь відстоювати власну точку зору?

Чого ви бажаєте для себе через 10 років і як це вплине на вас майбутнього?

Вас дратує несправедливість до себе та до інших, в рівному ступені?

Ви принципова людина?

Чи Вас можна купити?

Обманути можна кожного, але не кожний дозволить робити це з собою вдруге. Гроші для Вас важливі? Вам подобається все що надихає на великий дохід навіть коли це  вимагає когось обманути? Реально знайому людину. Чи безособисту спільноту яку Ви називаєте словом “страна”?

А тепер скажіть самі собі як Ви бачите себе? Чи став матеріальний вибір головним? Матеріальний для себе та родини, а не принципи?

І все що у Вас можна спитати це: “скільки Ви коштуєте”?

Чи все ж так справедливість для Вас важливіша ніж особисте збагачення? Чи ні?

Не треба відповідати мені – дайте відповідь собі. Будьте чесні з собою, перш ніж намагатись судити інших. І якщо Ви ніколи не принижували інших, якщо вважаєте за краще розвиватись разом, то вітаю в клубі сталого розвитку.

Чи все ж таки гроші важливіші? Будь яке самовиправдання для збагачення, гроші, влада, достаток, але не принципи?

Подивіться ще раз на цю статтю й прочитайте перші три фрази.

Спитаю ще раз, на “понятном” вищенаведене питання про ціну: “сколько стоит килограм твоего мяса”?

Все ще відповісте що гроші важливіші?

Поділитись в:
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *