Присяга та громадянство

Ключові терміни: 

 • Україна, Канада, громадянство, Народ, присяга

Проблема: 

 • наявність окупованих територій під фактичною юрисдикцією Російської Федерації;
 • антидержавна пропаганда рф проти України на трьох рівнях: РФ, Україна, світ;
 • люди під дією пропаганди із зміненою свідомістю, які ненавидять Україну та світ сталого розвитку;
 • політичні права людей із зміненою свідомістю залишаються такими ж як і у відповідальних громадян, що ставить під загрозу існування сталого суспільства в Україні та світі;
 • сучасний інститут виборчого права України спирається на інститут прописки й має дуже багато недоліків та проблем, зокрема обмежує мобільність громадян.

Задачі:

 • зберегти стале суспільство та дати поштовх подальшому розвитку;
 • запобігти руйнівним наслідкам російської пропаганди ненависті;
 • поєднати суспільство на базі гуманних демократичних цінностей;
 • мотивувати громадян до навчання гуманітарним та професійним компетенціям, отримання наукової освіти, академічна доброчесність;
 • радикально зменшити негативні настрої та кримінальну поведінку;
 • радикально зменшити терористичну активність та залучення громадян в антидержавну діяльність;
 • збільшити мобільність та соціальну активність громадян України.

Гіпотеза:

 • Громадяни України будуть відповідальні за власний вибір, за дії обраних  політичних представників своєї держави. Інститут присяги має кардинально змінити ситуацію, створивши стале громадянське суспільств в Україні. Якщо громадяни України будуть викликати виключно повагу в світі, наші дії та реакція на російську пропаганду ненависті стануть фундаментом для спротиву на світовому рівні. Можливі строки виконання – три роки.

Теза:

Україна має формальну незалежність й фактичну кількість громадян в 42 мільйони. В той же час переважна більшість отримали паспорти до або після набуття незалежності без будь-якого уявлення про базову відповідальність громадянина. Військова пропаганда рф вдало користується ситуацією невпевненості, поширює її продовжує свій руйнівний вплив на Україну. Україна не має інституту негроманядства, й масові одночасні обмеження громадянських прав призведуть до непорозуміння світу й буде використано російською пропагандою для подальшого поглиблення впливу. За аналогією отримання громадянства 25 років тому Україна, не зважаючи на свою автохтонність знаходиться в схожому соціальному становищі з Канадою. Низький поріг отримання громадянства та паспортів громадянина України використовується агресором для порушення національних інтересів країни. Виборчі права є одним з важливих елементів, які за загальною громадянською некомпететністю на безвідповідальністю громадян, призводять до руйнівних наслідків та навіть до антиукраїнського політичного представництва. Загальна некомпететність громадян, зокрема була використана РФ для маскування військової агресії під “дії народу”, який з точки зору Світової думки має відповідати за власні вчинки, з точки зору громадян України – такої відповідальності не існує. Інститут громадянської присяги став натхненням для висунення гіпотези.

Однозначно відповідальними громадянами є ті хто давав присягу Народу України. Втім по причині низького порогу прийняття громадянства, на фоні великої кількості громадян з безвідповідальною поведінкою, іноді навіть відповідальні громадяни що давали присягу не відчувають своєї відповідальності в повній мірі.

Пропонується:

Ввести обов’язкову прилюдну присягу для громадянина, та документ що посвідчує прийняття присяги громадянином й надає права Відповідального Громадянина, згідно з обов’язками взятими Громадянином на себе у присязі.

Права Відповідального Громадянина мають повністю замінити інститут прописки у політичних виборах на загально державні посади.

Права Відповідального Громадянина дають можливість: вибиратись політичним представником в державні структури влади, служити в силових органах та органах охорони правопорядку, викладати в навчальних закладах, відповідати за судочинство в Україні, мати право вибору політичних представників держави.

Громадяни, які вже давали присягу України та і Народу вже є Відповідальними Громадянами.

Решта громадян, які не давали присягу державі, мають це зробити щоб отримати статус Відповідального Громадянина.

Порушення присязі вважати суворим злочином проти Народу України, й зокрема лишати особу прав громадянина, отриманих завдяки цій присязі.

Церемонія Прийняття Канадського Громадянства:

До написання статті сподвигло:

пост пані Олени Стрелецької;

пост пана Олега Пономаря.

 

Поділитись в:
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *