Побачити

Чи соромно українцям за злочини які коїлись проти поляків?

Звісно соромно. Звісно що соромно не всім. Звісно що соромно переважній більшості українських громадян та українських націоналістів.

Але нам набагато більш соромно не за наших націоналістів, які проливали кров та породили цю сучасну ненависть з вашої сторони. Набагато більше нам соромно за українців які воювали під прапорами червоної армії.

За тих з українців, хто був причетний до вторгнення в Польщу в вересні 39-го року.

За сепаратний мир Сталіна з Гітлером, який і призвів до тієї самої жахливої війни 20-го сторіччя.

Соромно за те, що ми не встояли в лихий період 20-их років й вимушені були виконувати накази імперії. Нам соромно за вбитих польських офіцерів вбитих радянським режимом – серед вбивць могли бути українці. Нам дуже соромно за те що нічого не зробили, не могли зробити, в 45-му, коли Сталін порушив усі новопідписані договори й підкорив Полщу, не давши провести демократичні вибори.

Нам соромно за більше 40 років експлуаціії поляків які прожили під протекторатом імперії СРСР. Нам дуже за це соромно, особливо соромно тому що ми прекрасно знаємо що це таке: «совок», ми прожили під ним, під ще більш жахливою радянської окупацією 70 років, й навіть досі не звільнились від імперії.

Прямо зараз вона намагається знищити нас, стерти з землі українську націю. І якщо ми не встоємо, може колись нам знов буде соромно, якщо через нові імперскі накази збільшеної на наш рахунок РФ, українці будуть змушені зазіхати вже й на польську незалежність. На наступну країну «в тіні імперії РФ». І ви маєте розуміти  так це і буде – імперія ще не нажерлась, і вона не вгамує свою спрагу до крові аж поки існує.

Нам дуже соромно. І ще нам, переважній більшості українців, дуже прикро що деякі поляки, в тому числі високопосадові особи не розуміють що ми не вороги. Так наш та ваш націоналізм стикався у кривавому двобої, обидві сторони проливали кров невинних й замішані у військових злочинах, але і наш і ваш, навіть самий одіозний ультра-націоналізм все ж таки боровся проти імперій: німецької та радянської. І тому не треба жодній з сторін шукати виправдовування тим злочинам, треба розібратись в них та їх причинах, щиро вибачитись один перед одним та йти далі. Двом сильним національним державам з повагою в серці – до себе, до сусідів, до всього світу.

А що якщо ні? Що якщо заклики ваших діячів та такої ж невеликої кількості маргиналів які називають себе ультра-націоналістами, що, якщо їх закликли досягнуть успіху й “смерть українців” буде вже не гаслом? Це стане реальністю. Ви тоді про ці гасла жалкувати не будете? Навіть якщо знайдеться той хто читає ці строки й скаже що “ні, не буде жалко”, всі в світі чітко розуміють від кого прийде смерть. Не від поляків. Вона прийде від тій же імперії, яка вбивала нас мільйонами, а поляків тисячами, від тієї ж імперії яка ненавидить націоналістів, вдало компроментує їх тягу до свободи – роблячи злочини від їх імені.

Ми знаємо це з історії, ми бачимо це зараз. Невже цього не бачите Ви? Не поляки проливають кров українців, а росіяни.. А що буде далі, якщо українці впадуть? Якщо щирі громадяни польської «східної сусідки», люди які прагнуть незалежності та свободи для своєї країни будуть знищені чи ув’язнені? Ті українці, носії сучасного націоналізму, який бажає жити в мирі та злагоді із світом, ті хто бажає вільно торгувати та спілкуватись, запрошувати братські народи у гості – якщо їх не стане? А в живих залишаться лише імперці, які, повторюючи те що так прекрасно вміють, вдягнуться в національні кольори та проведуть жахливий по жорстокості акт проти тих, з ким українці відчувають спільну долю та історію. Вони це зроблять – ми бачимо це на сході, на Донбасі, ми чуємо ці заклики з Криму та РФ – від тих хто намагається знищити національні рухи в усьому світі, спотворивши та сплюндрувавши ідеї свободи та незалежності.

Ми це бачимо, невже не бачите Ви що у діях які відбулись останнім часом немає жодного інтересу українців, те що негатив який намагаються посіяти між нашими народами не принесе користь ні нам ні вам?

Відведіть очі від помилок минулого та подивіться уважно на те жахіття яке з нашими обома народами заподіяла радянська імперія та гітлеровська Німеччина. Озирніться навколо та подивіться новини – хто зараз зчепивши зуби стоїть один проти імперської навали на сході? Хто, не зважаючи на тягар політичного минулого, на зруйновані пропагандою душі деяких українців. на злочинні інтереси тих хто й досі не відмовився від корупції, все ще гордо протистоїть російській імперській військовій машині.

Ми ще не вмерлі в тому числі завдяки вам, брати поляки, завдяки вашій підтримці, і моральної і безпосередньої. Не бажайте українцям болю, якого нам і так вже занадто, ми правда можемо впасти без вашої підтримки. Не питайте по кому дзвонить колокол – бо б’є в нього стара російська імперія з новою назвою Російська Федерація. У неї широке коло інтересів і там не тільки Україна.

Колись ми вистоїмо й переможемо в цій війні, оглянемось назад та вибачимось за усі наші помилки та біль, який завдали один одному. І історики отримавши доступ до всіх архівів КДБ розкриють дійсні плани та дії радянців проти нас, по те як вони нас розділяли. Поки не прийшов цей час, тримаємо емоції в спокою, нам усім потрібна холодна голова – ворог ближчий ніж це здається будь кому з нас. І ворог цей не має національності, навпаки він ненавидить націоналізм, будь який. Для нього всі національності та держави поза його впливом – фашисти. Націоналізм екзістенційний ворог імперськості. Нам не треба використовувати гасла так заклики один проти одного.

Наш спільний ворог імперія РФ. І це не зміниться поки існує сама РФ або поки вона не поглинула усі інші країни вільного світу. Остатись зможе хтось один, або імперія РФ, або національні країни вільного світу. Національні країни з достойними людьми, які прагнуть свободи та поваги до себе.

 

Поділитись в:
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *