Швейцарія

Тут трохи порозмовляємо, поміркуємо над закликами “руського мира” які вносять в логічні роздуми дисонанс та відволікаючи увагу на питання в яких людина впадає в ступор. Отже розглянемо деякі.  

Почнемо з історично відомої Швейцарії.

Отже заклик перший: “У Швейцарії чотири державних мови. Одна поширена серед малої кількості населення. Почему вам не сделать еще одним государственним русский язик, как у них?”

А дійсно, як же там у них?

Розділ 1. Історія.

В світі геополітиці виділяють кілька епох/мирів, починаючи з Вестфальського миру 1648, саме тоді й була утворена Швейцарська КОНФЕДЕРАЦІЯ (так, Не зважаючи на РОЗМІРИ).

Тобто в той час коли утворювались держави, перетворюючись з феодальних на національні. Коли люди почали шукати замість відмінностей те що їх поєднує й прийшли згоди що це: мова, культура, історія, був започаткований сучасний світ саме таким як ми його знаємо із свободами та демократією, з рівністю та гідністю. На той час країни визначали ким вони є. І Швейцарія вирішила що вона є ПОЄДНАННЯМ інших країн різних, а НЕ національною державою. І не винайшла власної мови бо її у неї не було. 

Вам варто лише подивитись на карту щоб побачити що ті самі державні мови то просто мови інших країн які вже в ті далекі часи відмовились від імперських амбіцій, й замість підкорення та війни дали країні автономію. Звісно ж державними є саме мови сусідніх країн в прикордоному полі яких й знаходиться Швейцарі.

Розділ 2. Некоректність порівняння.

Отже саме тоді коли створювався сучасний світ, створювалась перша сисема світоустрою, ми були в окупації. Світ вирюшував мирним шляхом спорні питання, нам же доводилось відчайдушно воювати не покладаючись ні на кого. Тому важливо нагадати що ми де-юре стали країною ПОЗА імперією лише в передостанньому – Біловезскьому світі, 1991.
А де факто – й зараз ведемо війну за незалежність при постійній загрозі великої війни.
Тому Швейцарія походить з найдавніших країн які таким політичним устроєм зберегли специфіку початку ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ (тобто відхід від феодального устрою) у відомому нам Всесвіті. І це враховуючи те що Швейцарія НЕ національна країна на відміну від сусідів чиї мови стали у неї державними, Швейцарія є конфедерацією. Звісно ж якби велась війна за неї між державами так як московія воює та знищую підкорені культури, і в цій війні перемогла одна імперія, то й мова там була лише одна, Решту б просто заборонили в один день.

Розділ 3. Мовне питання.
І тут підходимо до ГОЛОВНОГО – в Швейцарії ті мови також змінились (німецька, французька, італійська), саме завдяки тому що змінились мови в країнах яких вони розвивались протягом без ста років півтисячоліття. Лишилась лише одна ретороманська – яка не є поширеною – бо немає НАЦІОНАЛЬНОЇ країни-носія. А взагалі чи можна було колись сказати про Швейцарську мову? Мову яку використовували та винайшли жителя Швейцарії? Тобто автохтони вони чи все ж таки жителі КОНФЕДЕРАЦІЇ – представники інших різноманітних культур. 

Це в той час як Україна має надзвичайно потужні та яскраві національні характеристики – і мову і культуру і історію. Навіть більшість НАЦІОНАЛЬНИХ країн можуть нам заздрити! Ми дійсно єдині як нація на своїй території. В цей же час нам намагаються ЗАБОРОНИТИ вирівнювання ситуації та відновлення цілісності культурного простору. “Рускіє” сусіди відмовляють нам в праві бути взагалі, створюють синтетичні терміни якими намагаються перевернути все догори ногами, підкорити, стерти з лиця Землі.

І, головне. Єдина мова, яку НЕ знищували навмисно сусіди Швейцарії, культура яку НЕ намагались асимілювати, мова яка була визнана як одна з державних, але не була ЄДИНОЮ державною, хоча при цьому була ЄДИНОЮ відмінністю від Італії, Франції, Германії – ретороманська. Зараз вона поширена серед 0,6% населення. А от реально переважає все таки ЄДИНА мова – німецька. То ж уявіть що власне нам бажають “рускіє” – тотального знищення навіть на прикладі Швейцарії, самі того не розуміючи вони нам демонструють приклад який буде означати наше тотальне знищення як народу. І “рускіє” в цьому допоможуть – принижувати, знущатись, нищити вони вміють.

Приклад Швейцарії з їх вуст прекрасно демонструє яку участь ВОНИ нам готують – стертя з мапи нашої країни та повне знищення народу України.

Поділитись в:
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *