Страх “Майдана”

моя Україна

Події в Україні в кінці 2013-2014 року, стали мемом та вже давно спотворені не лише в російському медійному просторі, а й в російськомовному Українському. Вихід людей на вулиці, невдоволення криміналом та тиском, відсутністю свободи та страхом який оточував людей на головну площу України в цілому часто називають не Революцією Гідності, а Майданом. Саме ним й лякають росіян. Але чому частина українського суспільства також боятися “чергового Майдану”. Але що криється за цим страхом?

Ми дійсно стали сприймати масові маніфестації з чисто-російським присмаком як ірраціональну злість, ненависть всіх до всіх, погроми, хаос. Це можна пробачити жителям РФ, які ніколи не були на нашому Майдані ні в 2014 ні в 2013 році. Навіть тим хто представляв проросійські інтереси – вони навмисно отримували інформацію від росіян так прийняли їх ірраціональний страх і ненависть до свободи. Але як можна зрозуміти цей страх у вільних людей? У тих хто сам вийшов за свободу взимку 2013 року?

Революцію Гідності, або “Майдан” по-русскі, прийнято асоціювати з наслідками. Але скажіть мені будь ласка, яких саме наслідків мирного виходу з плакатами і вимогами до виконавців волі народи можна боятися?

Адже ж це нова влада? Це ж не про-російське організоване кримінальне угрупування? Чи невже українська влада схильна повторити помилки попередників і почати силовий розгін мирних протестувальників?

Звісно ніхто з свідомих громадян не буде влаштовувати безлади – це сценарії росіян, а нам треба лише чесність та прозорість. Можно впевнено сказати, до наш досвід чітко продемонстрував – мільйони людей на вулицях Києва не причина для проблем. Саме самоорганізація, воля до свободи, повага і честь стали нашим символом. Можна звичайно боятися провокацій, але саме тоді, коли ви боїтеся і сидите вдома, зважена частина того колективу, який прийшов до обґрунтованих питаннями і буде причиною можливих провокацій із сторони російських, проросійських та кримінальних угрупувань. Адже їх робота складніша у розумному та небайдужому колективі ніж в малій неорганізованій групі людей.

Так чого ми боїмося? Війни? Але вона вже є, йде третій рік. І не українська влада нам її принесла, а Росія. Саме вона цілком і повністю відповідальна за все заворушення і Війну веде саме вона. Так, як і інформаційну кампанію по дискредитації мирних виступів. Це в Росії вони можуть застосовувати силовий сценарій для розгону людей і потенційний хаос до якого це може привести. Але про який силовий сценарій йдеться в Україні? Можна сміливо відкинути цей варіант як божевільний або ж здається навіть росіяни зрозуміли, що у нас це не спрацює. Наслідки настільки очевидно жахливі для влади що до цього не може дійти.

Поділитись в:
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *