Національний День Пам’яті

Свого часу ми багато говорили про єдність нації, але зараз знов почали про це забувати. Я не буду розпочинати довгий вступний монолог і прошу спершу обдумати це питання хоч добу, а потім писати коментарі якщо ви не згодні і бажаєте залишити 9 Травня святковим днем. Звісно ж ви можете бути не згодні в чомусь, мати власну думку, або навіть почнете рефлексії та маніпуляції з абсурдними висновками щоб довести що праві лише ви. Через подібні маніпуляції я робив перерву в публікаціях, діяльності, та взагалі відійшов від спроб довести очевидне. Але зараз все ж таки прошу прислухатись до голосу розуму, бо для усього є свій час та нагода. Деякі речі можна побачити тільки здалеку, бо їх очевидність розумієш не відразу, а коли приходить осяяння, треба зробити крок вперед.

Ми говорили про єдність в 2014 році, робили що могли. Іноді виходило не дуже вдало поєднувати не поєднуване, не все з запропонованого чотири роки тому взагалі було конструктивним. Бо деякі речі взагалі просто неможливо поєднати, але інші речі які не можуть існувати гармонічно без консолідації ми й досі не помічаємо. І ось знов люди стали об’єктами маніпуляцій, шукаємо легкі рішення, спираємось на вигадані традиції. Ми бачимо один в одному мінімальні відмінності, лише для того щоб образити ближніх, ми знов ділимось на різні табори, входимо в конфлікт, сваримось, влаштовуємо “френдоциди” в соцмережах таким чином лише підтверджуючи тезис про «розділяй та керуй». Все лише тому, що ми знов забули що саме в різноманітті наша сила. Україна це одна з найстаріших держав Європи, вона суттєво вплинула на розвиток світу в цілому, створила та поширила культурні цінності в багато куточків світу. До 21 сторіччя ми пройшли надзвичайно складний шлях становлення та боротьби з агресорами, ми постійно знаходились між різними імперіями та тиранами, бажаючи лише відстояти свою землю, свою культуру, свою сім’ю. Ми пройшли через безліч війн багато конфліктів спіткало наших пращурів на нашій землі. І навіть зараз, в другому тисячоріччі, сини та дочки України жертвують свої життя за рідну землю, мирне небо та свободу.

Шлях нашого етносу сповнений як трагедій і поразок так і перемог. Втім ціна як поразки так і свободи – людські життя. Життя воїнів, які втратили найцінніше, захищаючи державу і в 13 і в 17 сторіччі, українські воїни поклали голови відстоюючи свою країну в кривавій безодні двадцятого сторіччя, вони тримають небо в сьогоднішній війні. Але у нас досі немає Дати Пам’яті для молодих синів та зрілих батьків, для сивих ветеранів та тих хто робив нашу історію сторіччями раніш. Єдиного Дня Пам’яті, в який з сумом та порозумінням нація пригадає усіх своїх свободолюбивих синів та дочок. Тому я вважаю що необхідно законодавчо запровадити такий день, один день пам’яті воїнам, при чому не прив’язуючи його до конкретної дати минулої історичної події. Цей день має бути вихідним, вільним. День, присвячений пам’яті близьким нам по крові чи по духу людям. Один загальний день спогадів та шани, замість різних дат, яких у нас так багато. Один День Пам’яті для того щоб живі сини та дочки України пригадали та віддали шану тим хто пішов, замість того щоб ображати один одного в безкінечних сварках щодо дат незлічених війн та трагедій, через які довелось пройти нашій країні. Будь яка війна це жах, не можна пригадувати лише одну сумну перемогу та нехтувати іншими, бо ціна перемоги – людські життя. Це втрачені можливості тих хто не повернувся додому, це горе та трагедія близьких. Для кожній родини, нації та й для усього світу втрата живих – це трагедія, а День Пам’яті – це привід пригадати не лише перемоги та поразки, а й те якою ціною вони обійшлись. Саме з метою вшанування воїнів України, прошу докласти зусиль історикам та політикам для створення загальнонаціонального Дня Пам’яті.

Creaspace Band Of Brothers – Como Estais Amigos

Please, No more tears…

Опубліковано Михайлом Сажнєвим 9 травня 2018 р.

Five Finger Death Punch – Wrong Side Of Heaven

Hymn to the Fallen – John Williams

Поділитись в:
  • 2
  •  
  •  
  •  

One comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *