Президентські вибори 2019.

Перш ніж писати основний блок мушу зробити акценти на тези, використані для передвиборчої пропаганди, на факти та зробити проміжні висновки.

Ємна кампанія з короткими слоганами-термінами використовується для впровадження більш широких але упереджених суджень щодо розвитку країни в період з 2014 по 2019. Причиною цьому може бути як кліпне мислення так і упередженість суджень певною категорією людей. Далі окремі категорії:

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Плану дій між Україною та ЄС започатковано в 2005 році й продовжувався до 2009 (Уряд Ющенко).
Власне Переговори між Україною та Європейським Союзом розпочалися у березні 2007-го року (Уряд Ющенко).
Впродовж 2007—2012 рр. було проведено 21 раунд переговорів щодо підготовки Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (Уряди Ющенко та Януковоча).
21 листопада 2013 уряд Партії Регіонів вирішив призупинити процес переговори та Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Це стало початком студентського Майдану, їх побиття силовиками та початок Всеукраїнської Революції Гідності 1 грудня 2013 року. Після втечі Януковоча, початку війни з РФ та формування нового уряду України за ініціативою ЄС переговорний процес було пришвидшено.
Політична частина підписана представником уряду України Арсенієм Яценюком 21 березня 2014 року. Економічна частина угоди підписана 27 червня 2014 Президентом України Петром Порошенко. Угода була одночасно підписана з трьома державами: Україна, Грузія, Республіка Молдова. В Україні вступила в силу на рік пізніше ніж в решті держав – 1 вересня 2017 (порівняно з 1 липня 2016) через референдум в Нідерландах необхідність пошуку компромісу (15 грудня 2016) та повторно проведену ратифікацію (2017 рік).
Угода про асоціацію
Угода про асоціацію між Україною та ЄС

Відповіді на питання про Україну, Східне партнерство ЄС та Угоду про асоціацію

Безвізовий режим.

Підготовка розпочалась 17 листопада 2016 року Європарламентом, Єврокомісією та Радою ЄС. Підписання угоди про безвізовий режим України з ЄС відбулося у Страсбурзі 17 травня 2017 року.

Процес поділу суспільства можна розглядати як початковий процес формування в Україні реально політичних партій Республіканців та Демократів. Подібна ініціатива вважалась автором дуже цікавою в 2014 році, коли Україна опинилась між процесами революції гідності та війни з РФ, з протилежними цінностями.

Мова.

Закон Сергія Ківалова та Вадима Колесніченко «Про засади державної мовної політики» Верховна Рада України прийняла 3 липня 2012 його ухвалення спровокувало протести. Цитата перший заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов : «Оцініть красу гри. Ми їх розвели, як кошенят. Я не знаю, що вони будуть робити на виборах», В 2013 року кінопрокат та освіта лишались єдиними сферами, де українська мова все ще тримала позиції, решта сфер були русифіковані. Перша спроба скасувати «закон Ківалова-Колесніченка» відбулася 23 лютого 2014 року на екстреному засіданні парламенту. 3 березня Олександр Турчинов відмовився підписувати рішення парламенту до моменту підготовки та ухвалення Радою нового закону, офіційно – через побоювання заворушень. Новий закон під номером 5556 було зарєєстровано 19 грудня 2016 року. Через місяц, 19 січня 2017-го внесено ще два закони – до парламенту внесли ще два законопроекти: 5669 та 5670. З’явилась колізія та необхідність вибору, відповідно це відтермінувало рішення та прийняття. Ще один проект, 5670-д зарєєстровано 9 червня 2017 року. Лише 28 лютого 2018 Конституційний суд визнав «закон Ківалова-Колесніченка». 4 жовтня 2018 року Верховна Рада проголосувала за основу законопроект 5670-д. В закон було внесено більше двох тисяч правок. 25 квітня 2019 Верховна Рада ухвалила закон, який деталізує державний статус та вживання української мови.

Віра.

У 1991 році глава УПЦ митрополит Філарет зібрав Помісний собор УПЦ, який звернувся до патріарха Московського і всієї Русі з проханням “подарувати УПЦ повну канонічну самостійність, тобто автокефалію. У травні 1992-го Синод РПЦ усунув Філарета, а у Харкові відбувся Собор єпископів УПЦ, де головою обрали митрополита УПЦ Володимира. Філарет не визнав його легітимності. У червні 1992 року митрополит Філарет організував у Києві власний Всеукраїнський православний собор, на митрополита Філарета наклали анафему. 22 квітня 2018 року Святий і Священний Синод Вселенського Патріархату прийняв до розгляду Звернення від Президента України про надання Томосу про автокефалію Православній Церкві в Україні, Синодом Вселенського Патріархату прийнято рішення про початок процедур, необхідних для надання автокефалії Православній Церкві в Україні. 1-3 вересня у Вселенської патріархії відбулись збори єпископів церкви, де обговорювали питання української автокефалії. На Архієрейському соборі у Стамбулі 2 вересня єпископи ухвалили що «Константинопольський патріархат може надавати автокефалію без будь-яких узгоджень». 7 вересня 2018 року Вселенський патріархат призначив двох своїх екзархів у Києві: архієпископа Данила Памфілійського з США і єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади. 23 вересня 2018 року Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що Українська православна церква якнайшвидше отримає автокефалію, бо це її право. 5 січня 2019 року Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос. 7 січня 2019 року митрополит Київський і всієї України Епіфаній та Президент України Петро Порошенко представили Томос в Києві. 9 січня 2019 року всі 12 членів Синоду Вселенського Патріархату підписали Томос про автокефалію Православної церкви України. 10 січня 2019 року підписаний Томос повернули до України.

Поділитись в:
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *