Патріотичне виховання молоді – одне з найважливіших завдань освітнього процесу в сучасній Україні

«Патріотичне виховання – це сфера духовного
життя, яка проникає в усе, що пізнає, робить,
до чого прагне, що любить і ненавидить людина, яка формується».
В. О. Сухомлинський

В даний час сучасний світ повертається до основ духовно-морального виховання молодого покоління, закладених ще в процесі історичного розвитку, людина усвідомила, що відсутність чітких позитивних життєвих орієнтирів для молодого покоління, різке погіршення морально-етичної обстановки в суспільстві, слабка система патріотичного виховання може привести до тяжких наслідків для становлення особистості молодої людини.

Побудова в Україні громадянського суспільства, динамічний розвиток країни залежить від зусиль дієздатних і відповідальних громадян, які люблять свою Батьківщину, піклуються про неї, здатних відстоювати її інтереси. Виховання громадянина-патріота сьогодні ‒ є запорука гарантованого майбутнього для всього українського суспільства.

Національно-патріотичне виховання учнівської та студентської молоді у сучасній Україні повинне стати пріоритетним, у зв’язку з анексією Криму та воєнними діями на сході країни. Воно має бути безперервним і являти собою систему дитячий садок-загальноосвітня школа-заклад вищої освіти.

Під патріотичним вихованням розуміється поступове і неухильне формування у учнів любові до своєї Батьківщини. Патріотизм ‒ одне з найважливіших рис всебічно розвиненої особистості. У школярів має поступово вироблятися почуття гордості до своєї Батьківщини і свого народу, повагу до його великих звершень і гідних сторінок минулого.

Патріотичне виховання залишається актуальним завданням виховання незалежно від політичної чи соціально-культурної ситуації в державі. Головне завдання суспільства і школи на даному етапі полягає в тому, щоб відродити в українському суспільстві почуття істинного патріотизму як найважливішу духовно-моральну і соціальну цінність, тому що Україна протягом усієї своєї історії завжди була духовно сильною державою.

У той же час сучасна ситуація оцінюється як нестабільна. Це пов’язано з істотною зміною життєвих стратегій і ціннісних орієнтацій значної частини сьогоднішньої молоді, її відчуженням від вітчизняної культури, суспільно історичного досвіду свого народу, з відсутністю чітких перспектив у вихованні особистості. Під впливом західної культури відбувається переоцінка духовних і моральних цінностей, притаманних певній групі дітей, молодим громадянам.

На мою думку, саме патріотична ідея є тим фундаментом, на якому в усі часи консолідуються всі верстви українського суспільства. Патріотична спрямованість виховання завжди була притаманна вітчизняній педагогічній науці та практиці, що спирається на унікальний досвід і традиції народної педагогіки .

Поділитись в:
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *