#GamerGate

Це відбулось в 2014 році. Більшість в той період точно знала що відбувається. Вже тоді з’явились спотворення, дехто зосереджував увагу не на висвітленій проблемі, а на вигаданих ідеях. Проблема в тому що люди які підняли свій голос на несправедливість пішли займатись своїми власними справами, а поширення відволікаючих увагу ідей стало мейнстрімом. Це відволікання уваги від основних подій не здавалось проблемою в той час, бо можна було побачити власними очами що відбувається, але зараз, після того як пройшли рокі ви майже не знайдете актуального. Вікіпедія та гугл видають вибірку з статей саме тих хто навмисно спотворював ситуацію й ви втратите час шукаючи відповідь на просте запитання: що відбулось в 2014 році, й чому це називається #геймергейт? Бо те що можна знайти це обговорення смаку пташиного лайна яка впало на плече одному з глядачів на сенсаційному матчі замість огляду результатів та власне гри в якій команда улюбленців зіграла з розгромним рахунком.

Отже я не буду відволікатись на зайве я дам два пояснення, перше коротке для тих хто не читатиме #багатобуков, а друге більш детальне з поясненням чому те що ви знайдете в інтернеті ніяким чином не стосується ані ігор й гравців (геймерів), ані відвертого висвітлення інформації щодо них (гейт – геймергейт-вотергейт, гра слів пов’язана з розкриттям корупції).

Коротко:
В 2014 році стало відомо що крупні видання корумповані, пишуть не відверту інформацію чи власну думку, а спотворену інформацію, причому спотворену не трохи, а радикально.

Детально:
Що ж насправді відбулось і як читати вікіпедію?
В першу чергу ось думка сторонньої людини на підсумки того що відбулось – What is GamerGate. Коротко та ясно. Українську Вікіпедію також можна читати та сприймати, а от статтю в Англійській не варто, в основу вже включений наратив невідповідних звинувачень які відволікають від суті та взагалі утворюють негативний емоційний колір, змінюючи “біле” на “чорне”. Більше того фактично вся дуже велика стаття присвячена з несуттєвими моменти, повністю ігнорує головну тезу. Це фактично – антинауковий підхід, коли невідповідний шум аналізується як характеристика явища, в той час як будь-яке інформація щодо основного предмтету ігнорується.

А тепер українською що ж відбулось:

  • Насправді це почалось з цього поста, де колишній хлопець Зої Куїнн звинуватив її в розпусті та використанні сексу для досягнення мети. Особисто я вважаю таку поведінку неприйнятною, й брудна білизна має залишатись там де їй місце, а не виноситись на публічний осуд, втім в часи камінаутів, та сексуальних публічних вистав це мабуть частина сучасного етиікету, а якщо вам таке не подобається – ви “застарілі”. Ну. Добре.
  • Частина звинувачень цього хлопця з “використати ситуацію й переспати з журналістом заради гарної статті” надзвичайно обурила багатьох й власне почався скандал із звинуваченнями медіа в заангажованості, Бо багато хто вже давно говорив про багато невідповідносте, про силове просування невідповідних наративів, політизацію й вепонізацію особитого, завищені оцінки та невідповідну аналітику щодо ігор. В ревью критиків часто увага акцентуються на другорядному та неважливому замість істотного.. Руйнуються сталі ігрові комюніті. Для незалученої в ігри людини це може здатись неочевидним, не фактом. а просто думкою автора, але це можна перевірити й абсолютно чітко можна побачити в різницях оцінок між глядачами/гравцями та критиками. на навмисно заангажовані твори. Наприклад на метактиритик та ротентомейто.
  • Одночасно, замість відповіді по суті й відхилення звинувачень Зої Квін розпочала наратив “приниження жінок в ігровій індустрії”, тобто фактично “зіграла карту власної статі” яка й виявилась непохитною та миттєво навернула прихильників “соціальної справедливості”. Звісно ж миттєво з’явились й хейтери яких використали як майданчик для отримання надзвичайної популярності та зміни наративу від “корупції та пропаганди в ігрових медіа” на “ненависть до жінок” Повторився “танок з смислом” коли замість основного предмета на головний план переміщають другорядний й “хейтери” насправді стають інструментом маргіналізації цільової аудиторії та повна зміна смислу дискусії й маргіналізація жертви й просування агресивних наративів,

В цілому все. Українська Вікіпедія дає непоганий огляд подій, в поточній редакції щонайменш, Але варто бути дуже обережним з джерелами які видає гугл та та ж сама англійська вікі з цього питання.

Поділитись в:
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *